21.12.2019

21 грудня міжнародний день обіймів

День обіймів - одне з найбільш незвичайних свят в календарі. Воно з’явилося порівняно недавно, але вже встигло завоювати популярність у всьому світі. До того ж, відзначати його не тільки весело, але й корисно для здоров'я. Вчені довели, що регулярні обійми є запорукою довгого і щасливого життя.

Це позитивне і романтичне свято можна відзначати цілих два рази на рік. Багато країн святкують Міжнародний день обіймів 21 січня, але і в грудні є офіційний привід міцно обійняти своїх друзів, близьких і навіть незнайомців.

4 грудня відзначається Всесвітній день обіймів, який був придуманий європейськими студентами в 70-х роках ХХ століття. Вже в ті часи була науково доведена корисність обіймів для здоров’я. Під час обіймів ми обмінюємося не тільки душевним теплом, показуємо свою прихильність і щирі почуття, але також отримуємо величезну користь для здоров'я. Вченими багатьох країн давно доведений факт, що обійми є своєрідним «еліксиром» молодості і довголіття.

При тілесному контакті виробляється гормон, який бореться з пригніченим настроєм.

Обійми покращують роботу серцево-судинної системи, стабілізують кров’яний тиск.

Під час обіймів підвищується рівень гемолобіна.

Люди, які часто обіймаються, рідше хворіють, адже щирі обійми зміцнюють імунітет.

Психотерапевти з США вивели норму щоденних обіймів. Мінімум - 4 обіймів на день, а для гарного самопочуття необхідно обійматися не менше восьми разів на добу.

Згідно з дослідженнями канадських вчених, відкриті і позитивні люди, які люблять обійми, мають більшу тривалість життя, ніж замкнуті і стримані в прояві своїх почуттів.

Не дивно, що головною традицією святкування є міцні обійми. При чому, в цей день можна обійняти навіть абсолютно незнайому людину, звичайно, якщо вона не буде проти. У свято по всьому світу проходять позитивні акції і флешмоби.

Флешмоб «Free Hugs» був придуманий австралійцем в 2004 році і через деякий час став популярним на День обіймів в усьому світі.

Хуан Манн, переживаючи не найкращий період у своєму житті, прилетів до Сіднея. У аеропороту він бачив радість зустрічаючих, почуття і теплі емоції пасажирів, які повернулися додому.

Від того, що його ніхто не зустрічав, хлопцю стало зовсім самотньо. Зневірившись, він намалював плакат з написом «Free Hugs» і встав з ним посеред залу очікування. Проходячі повз люди дивно сприйняли вчинок Хуана, але незабаром до нього підійшла зовсім незнайома дівчина і щиро обняля хлопця. Так і зародилася святкова традиція, яка в День обіймів проходить під девізом «Давайте обіймемося», «Обійми без кордонів», «Безкоштовні обійми».