ПОРАДИ СТАРШОКЛАСНИКАМ

Напередодні тестування

Багато хто вважає - для того щоб повністю підготуватися до екзамену, не вистачає всього однієї, останньої перед ним ночі. Це неправильно. Ви втомилися, і не треба себе перевтомлювати. Навпаки, з вечора зробите прогулянку, перед сном прийміть душ.

У день тестування: встаньте раніше, приходьте підготовленим. Візьміть з собою всі необхідні речі: ручки, олівці, годинник. Це дасть вам можливість сконцентруватися на завданні. Розслабтеся і не втрачайте віру в себе, намагайтеся не хвилюватися, не розмовляйте перед тестуванням з іншими на теми, які вас хвилюють, бо хвилювання передається. Замість цього скажіть собі, що ви добре підготувалися, тестування пройде добре. Зробіть кілька глибоких повільних вдохів для розслаблення. Будьте спокійними, але зібраними. Займіть своє місце. Держіть рівну поставу.

Перед початком тестування

На початку тестування Вам повідомлять необхідну інформацію (як заповнювати бланк, якими буквами писати, як кодувати номер школи тощо) Будьте уважні! Від того, як Ви уважно запам'ятайте всі ці правила, залежить правильність Ваших відповідей!

Під час тестування: перегляньте очима весь тест, щоб побачити, якого типу завдання в ньому містяться. Уважно прочитайте питання до кінця, щоб правильно зрозуміти його зміст. Відведіть 10% часу на уважне читання, визначення. Визначення основних моментів і прийняття рішення, як розподілити свій час. Відповідайте на питання в тому порядку, який ви продумали.

Якщо не знаєте відповіді на питання або сумніваєтеся, пропустіть його, щоб потім до нього повернутися. Почніть з легкого! Почніть відповідати на ті питання, в знанні яких Ви не сумніваєтеся, не зупиняючись на тих, які можуть викликати довгі роздуми. Навчіться пропускати важкі або незрозумілі завдання.

Пам'ятайте: у тексті завжди знайдуться питання, з якими Ви обов'язково впораєтеся. Думайте тільки про поточне завдання! Коли Ви робите нове завдання, забудьте все, що було в попередньому. Пам'ятайте, завдання в тестах не пов'язані один з одним, тому знання, які Ви застосували в одному, вирішену вами, як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватися і правильно вирішити нове завдання. Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє в підсумку сконцентрувати увагу всього на 1-2 варіантах відповідей. Якщо треба вибрати правильні відповіді з декількох можливих, спочатку виключіть питання, на які не знаєте відповідей. Потім відповідайте на ті питання, які хоч трохи знаєте. Не користуйтеся вгадуванням, якщо не маєте достатніх підстав для вибору відповідей. Відведіть 10 % часу тестування для перевірки. Прогляньте всі тестові завдання, не зупиняючись, доки не переглянете всі пункти. Будьте впевнені, що відповіли на всі питання.

Памятайте – успіх завжди з тими, хто прагне до нього і вірить в себе